ПЕРЕДПЛАТНЕ АГЕНТСТВО
«УКРІНФОРМНАУКА»
900 -
1800
Україна, м. Київ,
вул. Терещенківська 3, оф.57
+38(044) 288-03-46
+38(050) 154-77-83
УКР  


Україна приєднується до статуту Міжнародного центру ISSN

          Кабмін підтримав пропозицію Державного комітету телебачення і радіомовлення щодо приєднання до Статуту Міжнародного центру реєстрації серіальних видань (Міжнародного центру ISSN). Схвалено проект листа Уряду України до Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури щодо приєднання до Статуту Міжнародного центру ISSN. Відповідна постанова № 163 була прийнята 6 березня 2019 року.

 

          І нещодавно Генеральний директор Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) своїм офіційним листом поінформував про приєднання України до Міжнародного центру реєстрації серіальних видань (Міжнародного центру ISSN) з визнанням Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова" Національним центром ISSN.

 

          Цій події, яка має для нашої держави велике значення на шляху поглиблення інтеграції України у світовий інформаційний, культурний та освітній простір, передувало рішення Уряду про приєднання до Статуту Міжнародного центру реєстрації періодичних видань, який функціонує при ЮНЕСКО з 1976 року. Він був створений з метою впровадження та забезпечення функціонування автоматизованої системи реєстрації серіальних видань, що охоплює увесь спектр записів знань, включених у Міжнародну систему даних серіальних видань (ISDS). На сьогодні, включно з Україною, учасниками цієї системи є 90 країн світу.

 

          ISSN - Міжнародний стандартний номер періодичного друкованого та/або електронного видання, який використовується для ідентифікації цього видання та дотримання заявленої періодичності. Міжнародний центр ІSSN заснований у Парижі в результаті угоди між ЮНЕСКО і урядом Франції з метою впровадження й експлуатації автоматизованої інформаційної системи серіальних видань, що охоплює весь діапазон зафіксованих видань. Міжнародний центр ІSSN координує діяльність національних центрів ІSSN, які здійснюють реєстрацію серіальних видань, що передбачає ідентифікацію назви кожного окремого серіального видання, надання йому унікального Міжнародного стандартного номера ІSSN.

 

          За часів існування СРСР надання міжнародних стандартних номерів — ІSSN (The International Standard Serial Numbers) серіальним виданням (періодичним, продовжуваним і серійним) здійснювала Всесоюзна книжкова палата. З її переходом під юрисдикцію Росії цю роботу в Україні було фактично припинено.

 

          Наступним етапом становлення Національного центру SSN стане укладення двосторонньої угоди між Книжковою палатою України імені Івана Федорова та Міжнародним центром ІSSN, проходження відповідних тренінгів з бібліографії та програмного забезпечення функціонування центру ІSSN в Україні.

 

          Зазначимо, що для включення до переліку наукових фахових видань України наукові періодичні видання України, що входять до наукометричних баз Scopus та/або Web of Science Core Collection (категорія "А"), та ті, що відносятся до категорій "Б" і "В", мають мати ISSN-номер.

 

Дата публікації: 18.07.2019


Інші новини: 02.03.2021 Статистичні дані за січень 2021
02.03.2021 Статистичні дані за грудень 2020
22.01.2021 Статистичні дані за листопад 2020
22.01.2021 Статистичні дані за жовтень 2020
05.11.2020 Статистичні дані за вересень 2020
05.11.2020 Статистичні дані за серпень 2020
18.08.2020 Статистичні дані за липень 2020